Billedgalleri
(1/4)
Lydia van Domburgh (XX) - Who's afraid
Til salg3.725 kr.
Beskrivelse
Lydia van Domburghs originale triptyk på træ med titlen “Who’s afraid” er et værk i akryl og blandet teknik, der viser en mor-elefant og hendes kalv, måler 40 x 40 cm, håndsigneret og i fremragende stand, oprindelse Nederlandene, dateret 2000–2010. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Triptykon på træ af Lydia van Domburgh med titlen 'Who’s afraid', hvor der er afbildet 2 elefanter. En mor-elefant og hendes baby-elefant.
Lydia er multidisciplinær, og hendes arbejde kendetegnes ved brugen af forskellige materialer og teknikker, såsom akryl, olie, akvarel, gouache, blæk, bomuld, aluminium og sten. Disse forskellige materialer gør det muligt for hende at lege med relief og medier og skabe egne former, hvor realistiske detaljer smelter sammen med abstrakte baggrunde.
Om Catawiki
Catawiki er en hollandsk-baseret online auktionsplatform, der blev
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 17468151 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 7.1.2026 kl. 05:04 |
