Billedgalleri
✨Mellem goldendoodle hvalpe på vej ✨
Til salg
22.000 kr.
Varebeskrivelse
En stor drøm er gået i opfyldelse: Vores elskede Kaya venter hvalpe og forventes at føde et lille kuld i starten af februar 🐶💛
Kaya er en smuk cremefarvet F1B goldendoodle på 5 år (11 kg / 50 cm). Hun er den skønneste familiehund – mild, nysgerrig og fuld af kærlighed. Sundhedstjekket, fuldt vaccineret og aldrig tidligere været syg.
Austin er en meget flot fawnfarvet F1B goldendoodle på 6 år (14 kg / 55 cm). Han er kærlig, intelligent og lydig med masser af legelyst og energi. Han er også sundhedstjekket og godkendt med topkarakter hos dyrlægen.
Begge hunde er allergivenlige med blød klippepels, der ikke fælder. Kuldet bliver multigen goldendoodles (F2B), og vi forventer hvalpe, der ligner deres forældre i både størrelse og pels.
🐾 Opvækst
Hvalpene vokser op i vores hjem i Silkeborg – midt i stuen, med have og skov lige udenfor og med to drenge på 3 og 5 år. De får masser af kærlighed, socialisering, dagligdagslyde og små oplevelser i naturen.
🏡 Klar til nye hjem
Hvalpene er klar til at flytte hjemmefra som 8 uger gamle omkring påskeferien.
De vil være blevet sundhedstjekket, chippet, vaccineret, have fået ormekur og blevet registreret i Dansk Hunderegister.
Der vil medfølge en lille flytte-hjemmefra-pakke.
💰 Pris: 22.000 kr
Depositum: 3.000 kr ved reservation når hvalpene er født (refunderes ikke ved senere fortrydelse)
📩 Hvor skal vi bo?
Det vigtigste for os er at alle hvalpene kommer ud til de rigtige familier og hjem, hvorfor vi forbeholder os retten til at udvælge hvor vores guldklumper ender.
Ved interesse kontakt mig og skriv lidt om hvem I er og hvorfor i søger i ven for livet ✨
Line Kristensen
Mobilnummer 24471968
Mail: linekristensendk@gmail.com
Hvalpenes hverdag kan følges på Instagram konto: @kayas.hvalpe
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 7.1.2026 kl. 22:07 ・ Annonce-ID: 17465816