Billedgalleri
(1/2)
CH24 Y-stol hynde i Natur Elmorustical Anilin læder – Egen produktion
Til salg450 kr.
Beskrivelse
Denne CH24 Y-stol hynde i Natur Elmorustical læder passer perfekt til både hjemmet og erhverv, fx restauranter, mødelokaler og boutique-indretninger, hvor både udtryk og slidstyrke er vigtige.
Produktdetaljer:
Materiale: Ægte Elmorustical-læder i farven Natur (43632)
Fyld: Komfortabelt skum med høj holdbarhed
Pasform: Skræddersyet til CH24 / Wishbone-stolen
Funktion: Vendbar.
Produktion: Dansk håndværk – egen produktion
Giv din Y-stol et funktionelt og æstetisk løft med en hynde i smukt Natur Elmorustical læder – skabt til at komplimentere Wegners tidløse design.
Leder du efter den ideelle CH24 Y-stol hynde i Natur Elmorustical læder (farvekode 43632)? Vores håndlavede hynde er specialdesignet til Wegners ikoniske Y-stol og produceret i vores egen danske systue med fokus på komfort, kvalitet og æstetik.
Hynden er præcist tilpasset CH24-stolens organiske form og ligger stabilt uden at forstyrre det klassiske udtryk. Det ægte Elmorustical-læder i farven Natur (43632) har en smuk, lys og naturlig tone, der patinerer elegant over tid og giver din stol et varmt, levende og autentisk udtryk. Samtidig beskytter hynden fletsædet og øger komforten markant.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Mere information
- Stand
- Helt ny - uåbnet/med prismærke
- Dybde
- 39 cm
- Højde
- 3 cm
- Bredde
- 49 cm
- Mærke
- Carl Hansen
- Designer
- Hans J Wegner
Lokation
| Annonce-ID | 17458605 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 8.1.2026 kl. 13:03 |