Billedgalleri
BONGERS massage
Til salg
100 kr.
Varebeskrivelse
Stand: Helt ny - uåbnet/med prismærke
Bongers er et håndholdt massageredskab, der gør det nemt at massere sig selv eller andre. Smertelindring er inden for rækkevidde!
Ved at bruge Bongers kan du give en høj kvalitet og smertefri massage i længere tid.
Bonging er lige så nemt og sjovt som trommespil. Lav en musikalsk massage ved at afspille lidt musik og spille efter rytmen.
Bongers massage er anderledes end at bruge en massagebold. Det giver en hel anden stimulering af kroppen, herunder, msukler, bindevæv, nervesystem mv. Fordelen er også, at du ikke behøver ned og rode rundt på gulvet, men du kan udføre Bongers massage sidden eller stående. Det er dog helt fantastisk at ligge ned og slappe af samtidig, mens en anden udfører en gang Bongers massage på hele kroppen fra top til tå.
BONGERS KAN FX HJÆLPE DIG...
at slippe spændinger
reducere stress
blive hovedpinefri
lindring af ømme, trætte og overbebyrdede muskaler
forbedrer blodcirkulationen
øger energi flow
forbedrer immunitet
OGSÅ TIL BØRN!
Bongers er også et genialt redskab til børn, både små og større børn. I børnehaven kan de bruges som et redskab til at arbejde med krop og mindfulness. Det samme er relevant for skolebørnene. Prøv også at indføre en fast aftenrutine med en ganske kort bongers massage på hele kroppen, eller bare bagsiden af kroppen, lige kort før sengetid (meget gerne i sengen). Det giver et super vigtigt skifte i nervesystemet, så kroppen falder i ro og bliver klar til at lukke ned, restituere og fordøje igennem natten.
Der medfølger kort generel instruktion, der viser hvordan du bedst holder på Bongers, sammen med et par tips til at udføre Bonging.
100kr pr sæt.
Haves både i blå og lilla.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 3.1.2026 kl. 14:07 ・ Annonce-ID: 17355064
