Billedgalleri
(1/4)
Håndknyttet designer-tæppe af uld og silke – Meget fint – Ny - Tæppe - 310 cm...
Til salg37.250 kr.
Beskrivelse
Oprindelse: Pakistan; Model: Håndtuftet designer-tæppe af uld og silke – meget fint – nyt; Størrelse: 310 × 196 cm; Farver: beige og guld. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Dette håndknyttede designer-tæppe med silkeandel imponerer med sit moderne, abstrakte design og en særlig elegant udstråling. Den fint strukturerede overflade minder om en kunstnerisk tekstur og giver tæppet en rolig, samtidig med meget elegant effekt.
Tæppet viser en harmonisk farvekombination af varme beige-, sand- og naturtoner, suppleret med diskrete accenter i grå, guld og fine rustnuancer. Gennem silkeindholdet opstår en let glans, der fremhæver forskellige skygger afhængigt af lysets indfald og giver tæppet ekstra dybde.
Takket være den meget fine vævning og brugen af materialer af høj kvalitet er dette stykke ideelt til moderne opholdsrum, åbne stue- og spisesteder, stilfulde soveværelser
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 17299751 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 2.1.2026 kl. 05:06 |