Fiks færdig
Billedgalleri
(1/4)
Omega - Seamaster - 2767-4 SC - Mænd - 1950-1959
Til salg4.843 kr.
Beskrivelse
Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Meget smuk Omega Seamaster ref. 2767 med central sekundviser. Dette ur er udstyret med det fremragende calibre 354 med reguleringshoved i cygnesnude.
Originalskærmen 'bi-ton'. Den tropiske skærm er blevet enestående med tiden. Urentusiaster vil ikke blive skuffede over denne sjældne patina. Indeks og logo påført. Delfinvisere.
Oprindelig krone stemplet Omega.
Diameter: 34,5 mm
Urværk: Automatisk med bump, kaliber Omega 354
Glas : Plexi
Armbånd: Læder
Et ur, der ikke lader sig overse ved håndleddet!
Om Catawiki
Catawiki er en hollandsk-baseret online auktionsplatform, der blev grundlagt i 2008. Vi er kendt for at specialisere os i auktioner af sjældne og usædvanlige varer. Hos Catawiki har vi et specialiseret team af eksperter, der vurderer og verificerer genstande,
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Mere information
- Mærke
- Omega
Lokation
| Annonce-ID | 17224188 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 30.12.2025 kl. 06:01 |
