Fiks færdig
Billedgalleri
(1/4)
Ur/urværktøjer - Urmagere lupbrille
Til salg894 kr.
Beskrivelse
En skræddersyet schweizisk luppe i glas, 15 cm bred, 5 cm høj og 5 cm dyb, i god stand med mindre tegn på alder og pletter, fra perioden 2010–2020, justerbar for hvert øje i højde og fokus. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Denne lupbrille er tilpasset individuelt, så den kan justeres for højde og skarphed pr. øje, og kan derfor bruges uden egen brille.
Når du har brugt det, vil du ikke være foruden.
Hvis klokken eller urmageren er et meget nyttigt værktøj.
Om Catawiki
Catawiki er en hollandsk-baseret online auktionsplatform, der blev grundlagt i 2008. Vi er kendt for at specialisere os i auktioner af sjældne og usædvanlige varer. Hos Catawiki har vi et specialiseret team af eksperter, der vurderer og verificerer genstande, inden de bliver sat til auktion, for at sikre ægthed og kvalitet.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 17223640 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 30.12.2025 kl. 05:57 |
