Fiks færdig
Billedgalleri
(1/4)
Leica Summicron-M 1:2/35 ASPH. Vidvinkelobjektiv
Til salg15.645 kr.
Beskrivelse
Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
De Leica Summicron-M 35 mm f/2 ASPH er en lysstærk vidvinkelobjektiv til M-systemkameraer. Den indeholder 8 elementer i 6 grupper, herunder asfæriske glasstykker for høj skarphed og minimal forvrængning. Takket være den maksimale åbning på f/2 performer den fremragende under svagt lys og tilbyder smuk baggrundsblur. Objektivet har en minimal fokusafstand på 0,7 m, en 39 mm filtergevind, og vejer cirka 350 g. Takket være den integrerede 6-bit kodning genkender din Leica-krop objektivet automatisk for korrekt EXIF-information.
Om Catawiki
Catawiki er en hollandsk-baseret online auktionsplatform, der blev grundlagt i 2008. Vi er kendt for at specialisere os i auktioner af sjældne og usædvanlige varer. Hos Catawiki har vi et specialiseret team af eksperter, der vurderer og verificerer genstande, inden de bliver sat
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 16996634 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 19.12.2025 kl. 14:44 |