Billedgalleri
(1/4)
Lalique - Marie-Claude Lalique - Vase - Krystal - Tanzania vaas
Til salg16.390 kr.
Beskrivelse
Lalique Tanzania vase i sort krystal, unummereret som gaveobjekt og underskrevet af Lalique, fremstillet i Frankrig (1990–2000), i fremragende stand, 20 cm bred, 20 cm dyb, 21 cm høj, vægt 2 kg, moderne stil. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Tilbudt: en enestående Lalique “Tanzania” vase udført i dybsort krystal. Dette ikoniske design, kendt for sit raffinerede dyre-relief og kraftfulde skulpturelle linjer, tilhører de mest elskede stykker inden for Lalique-kollektionen.
Dette specifikke eksemplar er signeret af Lalique, men ikke nummereret. Årsagen til dette gør stykket ekstra særligt. Det er en personlig gave fra Maison Lalique til en højtstående person i Frankrig. Denne baggrund tilføjer en eksklusiv og sjælden provenance, som almindelige nummererede udgaver ikke har. (Navnet på denne person er kendt af sælgeren).
Egenskaber
• Bemærk: Lalique
• Model:
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Mere information
- Mærke
- Andre mærker
Lokation
| Annonce-ID | 16855842 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 14.12.2025 kl. 05:32 |