Billedgalleri
(1/4)
Halskæde 6x12mm Keshi Tahiti-perler, Sølv
Til salg8.940 kr.
Beskrivelse
Ny sølv halskæde til kvinder med Keshi Tahiti perler (6×12 mm), uden laboratorierapport, 96 cm lang, samlet vægt 100 g, håndknuddet med en 925 sølv lås. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
En luksuriøs lang halskæde af Keshi sølv- og påfugletahitiperler, håndudvalgt for deres kvalitet og afsluttet med en elegant sølvlås.
Denne betagende halskæde er et smukt, fint smykke til aftenen. Den er lavet med sølv- og påfugleagtige Tahiti-perler, dyrket i Pinctada Margaritifera-østersen i de tropiske laguner i Fransk Polynesien.
Farven på hver perle er naturlig og er omhyggeligt afstemt gennem hele halskæden for at skabe en variation i tone, der er elegant og diskret.
Perlerne er udvalgt fra høsten af højeste kvalitet og har en fremragende lys glans.
Perlerne måler mellem 6 x 12 mm i diameter.
Med en længde på 96 cm kan du bruge halskæden lang eller
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Mere information
- Mærke
- Andre mærker
Lokation
| Annonce-ID | 16634762 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 7.12.2025 kl. 05:40 |

