Billedgalleri
111 tips du vil elske – hvis du er leder i en virksomhed
Til salg
Fragt fra 14,99 kr. + Tryg betaling 12 kr. Fragten er en tilbudspris og kostede oprindeligt 29,99 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Stand: Som ny - ingen synlige brugsspor
”111+30 tips du vil elske – hvis du er leder i en virksomhed”, Esben Mols Kabell og Anders Grønborg. Indbundet, 1. udgave, 3. oplag. Udgivet i 2014 af LaserTryk.dk. 179 sider, illustreret i farver.
Bogens stand er næsten som ny – ingen noter, understregninger e.l.
Beskrivelse af bogen:
En usædvanlig bog om ledelse skrevet af to af landets mest succesfulde iværksættere og ledere – stifterne af Nordeuropas største trykkeri LaserTryk, Esben Mols Kabell & Anders Grønborg.
Bogens forfattere giver ikke meget for tykke og teoretiske ledelsesbøger og har derfor i stedet skrevet en bestseller om alt det, du ikke lærte i skolen! ”111 tips du vil elske” kan bruges af alle, uanset branche. Den indeholder 111 praktiske tips, som du straks kan tage i brug. De handler om alt fra bedre kundeservice til forbedret drift og mere bundlinje.
Bogens forfattere taler med en del tyngde. De har skabt Nordeuropas største trykkeri igennem deres måde at lede og tænke på. På rekordtid opnåede de 45.000 danske kunder og en omsætning på 250 mio. kr. ”111 tips du vil elske” har fået en fornem modtagelse i pressen, iblandt ledelseseksperter og iværksættere.
Her er et udpluk af de flotte udtalelser:
"En af de bedste bøger jeg har læst. Let at gå til, underholdende og tiden værd. Tro mig, den er rigtig god!” – Martin Thorborg, serieiværksætter
"Super spændende og rigtig god læsning! Jeg er vild med hands-on tilgangen, og synes den er særdeles brugbar for enhver iværksætter" – Medstifter af TrustPilot & valueshop.dk, Anders Tjørnelund
"Ultrarelevante og brugbare tips lige til at implementere i virkelighedens verden" – CEO WhiteAway, Johannes Gadsbøll
“Business Intelligence i yderste potens. Alle processer er digitaliseret. Dybt inspirerende.” – Carl Erik Skovgaard, DELACOUR
“LaserTryk er tydeligvis en gennemorganiseret virksomhed, og resultaterne på bundlinjen viser, at det nok er værd at holde øje med, hvordan virksomheden bedriver ledelse …” – 5 stjerner i Jyllands-Posten.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 6.12.2025 kl. 01:18 ・ Annonce-ID: 16593472



