
Billedgalleri
(1/3)
Mandelas sejr : kampen der skabte en nation af John Carlin (Bog)
Til salg43 kr.
Beskrivelse
Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop: www.orderly.shop.
Forfatter: John Carlin
Sprog: Dansk
Antal sider: 285
Forlag: Kristeligt Dagblad
Udgivelsesår: 2009
Historien om, hvordan Nelson Mandela (f. 1918) i 1995 brugte en rugbykamp som sit vigtigste redskab i sin kamp for at forsone sorte og hvide
Titel: Mandela's Sejr af John Carlin (Bog)
Genre: Historisk
Sammendrag: Efter 27 års fængsel blev Nelson Mandela i 1994 Sydafrikas præsident. I 'Mandela's Sejr' fortæller John Carlin den utrolige historie om kampen, der skabte det nye Sydafrika. Bogen fokuserer på den berømte rugbykamp i 1995, hvor Mandela trækker rugbylandsholdets grønne trøje over hovedet og overværer kampen, der skabte en nation.
Type: Hardcover
Vi sender til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.
Du kan også gratis hente den efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.
Er du i tvivl om varen stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se den der, er den stadig til salg.
Orderly er en ny måde at købe brugt på. Vi har alle vores sælgeres ting på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine ting - og du kan samle flere ting på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 16546284 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 4.12.2025 kl. 10:19 |


