
Billedgalleri
DMN alpin solbriller til barn str. 1-3 år
Til salg
Fragt fra 39,99 kr. + Tryg betaling 14 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Køn: Unisex
Demon DMN alpin solbrillerne er et must-have tilbehør til enhver lille eventyrer. Disse lette solbriller er specielt designet med børn i tankerne og tilbyder ultimativ komfort og stil. Denne model er til børn ca. 1-3 år. De er i en trendy blå/grøn farve, der får dit barn til at se cool ud, mens de nyder forskellige aktiviteter i stærkt sollys. Det slanke stel giver en fremragende pasform, så din lille komfortabelt kan bære disse solbriller hele dagen uden at føle ubehag eller irritation i ansigtet.
Det er en topprioritet at sikre dit barns øjne under sport og udendørsaktiviteter. Børns øjne er mere følsomme end voksnes, og udsættelse for sollys, vind eller utilsigtede stød kan forårsage ubehag eller endda skade. Derfor har DEMON udviklet en specialiseret serie af sportsbriller til børn, der er designet til at give maksimal beskyttelse, komfort og holdbarhed.
DEMON’s brille har et ultralette stel, der sidder sikkert uden at forårsage tryk eller ubehag, så dit barn kan bevæge sig frit, mens det kan fokusere på sin aktivitet. De højkvalitets polycarbonatlinser er både slagfaste og brudsikre, hvilket giver et pålideligt skjold mod utilsigtede stød, fald eller flyvende genstande.
Ud over fysisk beskyttelse tilbyder disse linser fremragende klarhed og UV-beskyttelse, hvilket sikrer, at dit barn har et klart syn uden at anstrenge øjnene, uanset om de cykler, står på ski, spiller fodbold eller blot udforsker udendørs. Kombinationen af sikkerhed, komfort og optisk ydeevne gør DEMON spotsbriller til det ideelle valg for unge atleter.
Med DEMON kan du have ro i sindet velvidende, at dit barns øjne er fuldt beskyttet, så de kan nyde enhver aktivitet sikkert og trygt.
En af hovedfunktionerne ved disse solbriller er deres UV-beskyttende linser, som beskytter dit barns øjne mod skadelige solstråler, mens de nyder udendørsaktiviteter. Linserne beskytter effektivt mod både UVA- og UVB-stråling og sikrer maksimal øjenbeskyttelse.
Disse solbriller er omhyggeligt fremstillet af Demon - et mærke, der er kendt for sine produkter af højeste kvalitet til bl.a. skiindustrien. Brillerne har et unisex-design, der passer perfekt til både drenge og piger.
Kan evt. hentes i 8250 Egå mandag – fredag.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 23.11.2025 kl. 15:40 ・ Annonce-ID: 16229896



