Billedgalleri
(1/4)
Porzellanfabrik Carl Schneiders Erben - Figur - coppia musicisti - 18cm - Por...
Til salg1.043 kr.
Beskrivelse
En tysk porcelainfigurin på to musikere, 18 cm høj, fremstillet af Porzellanfabrik Carl Schneiders Erben, med en pianistinde og en violinist og en hund ved siden af. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Porcelænsstatuette fra Germania, par musikere, H. 18 cm, 20. århundrede, mærket.
Forestil dig en musikalsk scene, en kvinde sidder ved pianinoen, og en mand står og spiller violín. En lille hund sidder ved siden af pianinoen. Højden er cirka 18 cm, bredden 13 cm, dybden 24 cm.
Gode betingelser, der mangler kun et lille stykke af violinbuen og violinen. Venligst se billederne for detaljer.
Varerne vil blive pakket med stor omhu, med overdådigt beskyttelsesmateriale og i en robust kasse til forsendelsen. Forsendelse med forsikring og trackingkode.
Lige nu understøttes forsendelse til USA ikke.
Om Catawiki
Catawiki er en
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Mere information
- Mærke
- Andre mærker
Lokation
| Annonce-ID | 15710381 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 8.11.2025 kl. 05:25 |
