Billedgalleri
Langston Allston, indrammet værk
Til salg
8.500 kr.
Varebeskrivelse
Stand: Som ny - ingen synlige brugsspor
Indrammet serigrafi i perfekt stand af den populære amerikanske samtidskunstner Langston Allston, der er bredt anerkendt på den internationale kunstscene.
Serigrafiet er kun trykt i et stærkt begrænset oplag på 75 signerede og nummererede eksemplarer, der for længst er udsolgt.
Det grafiske værk er smukt indrammet i en egetræsramme med museumsglas og
UV-beskyttelse, afstandsliste mellem glasset og værket, samt luft til kant.
Jeg har uploadet fem billeder af det indrammede værk, så du/I kan se hvordan det tager sig ud - både tæt på, og som en del af en ophængning i min stue.
Yderligere detaljer om værket:
Uden titel, 2022
Serigrafi med “hand-deckled edges”
Trykt på 305 grams “Jupiter Baryta”-papir
Signeret “LA” og dateret “22” på forsiden af kunstneren
Nummereret på bagsiden
Oplag: 75 eks.
Professionelt indrammet i en egetræsramme med museumsglas
Papirmål: 71.1 x 50.8 cm
Rammemål: 80 x 60 cm
Jeg skal rejse penge til at betale for min datters privatskole og nogle uforudsete udgifter, så jeg er mest interesseret i en hurtig handel.
Men værket kan også indgå i en byttehandel - eventuelt sammen med nogle af de andre værker jeg har til salg på dba. I givet fald er jeg blandt andet interesseret i kunst af Peter Larsen, Farshad Farzankia, HuskMitNavn, Frederik Næblerød, Anders Brinch, Monica Kim Garza, Sara-Vide Ericson, Todd James, Emily Gernild, Tal R, Julie Nord, Luca Bjørnsten og Rasmus Eckhardt.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 6.11.2025 kl. 15:31 ・ Annonce-ID: 15671341

