Billedgalleri
Eiermann desk1
Til salg
4.500 kr.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Dybde: 80 cm
Højde: 69 cm
Bredde: 120 cm
Eiermann1-skrivebordet fra PLEASE WAIT to be SEATED, designet af Egon Eiermann, er et ikonisk møbel, der elegant kombinerer minimalistisk design med praktisk funktionalitet. Oprindeligt skabt i 1953 til eget brug, har dette fleksible skrivebord opnået stor popularitet blandt studerende takket være dets justerbare højde og fire forskellige bordpladestørrelser, som gør det muligt at tilpasse arbejdspladsen præcist efter individuelle behov. De bløde gummipuder tilfører ekstra stabilitet og komfort i brug.
Med sit rummelige arbejdsområde og slanke silhuet passer Eiermann1 perfekt ind i moderne hjemmekontorer og kreative miljøer. Dets modulære design muliggør nem kombination med andre møbler fra PLEASE WAIT to be SEATED, hvilket skaber en harmonisk og funktionel indretning, uanset om du arbejder hjemme eller i et studie. Skrivebordet balancerer stilfuldt mellem æstetik og effektivitet og løfter ethvert rum.
Egon Eiermanns filosofi om enkelhed og alsidighed manifesterer sig tydeligt i dette møbel. PLEASE WAIT to be SEATED viderefører denne arv ved at levere tidløse og robuste møbler, der er skabt til at holde. Eiermann1-skrivebordet er derfor ikke blot et arbejdsredskab, men også et designikon med et stærkt engagement for kvalitet og innovation.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 18.10.2025 kl. 12:08 ・ Annonce-ID: 15064769