Billedgalleri
Han Som Blev Født To Gange - nr. 1-3 Samlet
Til salg
Fragt fra 29,99 kr. + Tryg betaling 14 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - med synlige brugsspor
Han Som Blev Født To Gange - nr. 1-3 Samlet af Derib. Hjørnecut.
Beskrivelse
“Han Som Blev Født To Gange” er en rørende og visuelt stærk tegneserie af den schweiziske tegner Derib (Claude de Ribaupierre). Historien dykker ned i mødet mellem den moderne verden og de oprindelige amerikanske traditioner og skildrer en ung indiansk drengs rejse mod at finde sin identitet mellem to kulturer. Med en dyb respekt for naturen, spiritualitet og menneskelige værdier formår Derib at skabe en fortælling, der både er realistisk og poetisk.
Derib er kendt for sin særlige evne til at forene smukke, detaljerede landskaber med stærke følelser og moralsk eftertanke. Han har også skabt serier som Yakari og Buddy Longway, hvor temaer som familie, kultur og naturens kraft står centralt. “Han Som Blev Født To Gange” er et af hans mest modne værker – en stille, men kraftfuld fortælling om forandring, tab og genfødsel.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 17.10.2025 kl. 08:52 ・ Annonce-ID: 15023256