Billedgalleri
Beboelsesvogn, tinyhouse, anneks, skurvogn
Til salg
100.000 kr.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - med synlige brugsspor
Vi sælger vores beboelsesvogne, som vi har boet i, mens vi byggede hus. Vognene er bygget sammen og har et samlet areal på ca. 40-45 m2. Vi foretrækker at sælge samlet, men har gemt døre, så de relativt nemt kan fungere enkeltvis igen.
Vognene er med køkken, bad og toilet og en varmepumpe fra 2023 der har kunne opvarme vognene. Den store vogn, er bygget fra bunden indendøre. Den har den store fordel frem for langt de fleste beboelsesvogne/skurvogne, at den er meget bedre isoleret og er bredere, hvilket gør temperatur regulering lettere/billigere og gør den langt mere rummelig og behagelig at opholde sig i.
Det er generelt en vogn i super god grund kvalitet, dog bærer den præg af, at hverken tidligere ejer, som også byggede den, eller vi har nået at kæle for detaljerne. Den største ulempe og årsagen til den lave pris er dog at der ved direkte og vedvarende regn trænger lidt vand ind ved flere vinduer, hvilket har medført fugt skade. Da vi er videre og ikke orker mere byggeri, har vi lade disse fugtskader afspejle sig i prisen, i stedet for selv at udbedre og hæve prisen. Eksempel på fugtskader kan ses på billede nr 12. Bruger man derfor lidt tid på at udbedre vinduerne og får afsluttet de sidste små detaljer, står man med en vogn i en noget højere prisklasse.
Den lille vogn. Er en standard beboelsesvogn opdelt i to rum. Der er sat en ekstra glasdør i, som gør den dejlig lys. Indvendigt er der ikke det store at komme efter, udvendigt kunne facaden i den ene ende dog trænge til en udskiftning (se billede)
Priser
Samlet
100.000
Stor vogn
80.000 med entre 85.000
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 14.10.2025 kl. 22:07 ・ Annonce-ID: 14953952