Billedgalleri
(1/4)
Lågkrukke - Porcelæn - 36 cm høj
Til salg1.118 kr.
Beskrivelse
Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
En smuk lågvaser lavet af kunstfærdigt håndmalet porcelæn. I motivet kan vi genkende en paradis-have med palmer, hvor nogle engle / putti leger. Objektet har fået en let patina, hvilket gør det endnu mere værdifuldt. Farverne på billedet kan variere lidt afhængigt af belysning og skærm. På bagsiden, ved den nederste kant, er der et lille borehul, som sikrer god ventilation af vasen. Håndtaget på låget er lavet af et andet keramisk materiale. Ingen skader er til stede.
Om Catawiki
Catawiki er en hollandsk-baseret online auktionsplatform, der blev grundlagt i 2008. Vi er kendt for at specialisere os i auktioner af sjældne og usædvanlige varer. Hos Catawiki har vi et specialiseret team af eksperter, der vurderer og verificerer genstande, inden de bliver sat til auktion, for at sikre ægthed og kvalitet.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
Annonce-ID | 14766551 |
---|---|
Sidst redigeret | 9.10.2025 kl. 06:24 |