
Billedgalleri
Vandtætte støvler
Til salg
Fragt fra 39,99 kr. + Tryg betaling 37 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Stand: Som ny - ingen synlige brugsspor
Skostørrelse: 42
Type: Støvler
( 900kr per styk!!!)
ARKK Copenhagen - Waterproof støvler!
Model navn: Stormrydr
https://arkkcopenhagen.dk
Stormryder Nylon HL Vulkan Vibram
(Venstre par størrelse: 42)
Stormryder
(Højre par størrelse: 43)
De har kostet 1.500kr for ny begge to.
De kan godt se lidt slidte ud på billederne, men har kun haft dem på 1 gang.
Der er noget ligegyldigt gummi under der ikke har kunne holde til ret meget som man kan se, men jeg fik de to par af firmaet og købte et tredje par da jeg ikke kunne passe de her to,og synes de ene af dem skarvede så ja det er stort set nye, og man har selvfølgelig lov til at prøve om de passer, da størrelserne på de her sko ikke svarer til almindelige størrelser, det skriver de også på deres hjemmeside.
Begge for 1.900kr
(Prisen er fast)
Vandtæt, vindtæt og skabt til at modstå alt slags vejr. Den integrerede membran sikrer, at skoen forbliver 100% vandtæt, så dine fødder altid er tørre. For maksimal komfort og ydeevne er skoen udstyret med en specialudviklet sål fra den anerkendte italienske gummiproducent Vibram, der giver et overlegent greb og enestående stødabsorbering. Uanset om det er regn eller sne, sørger denne sneaker for, at dine fødder forbliver tørre og beskyttede.]
Materialer:
- Nylon og neopren overdel – slidstærk og fleksibel
- 100% vandtæt membran – beskytter mod fugt og vand
- Vulkn Vibram ydersål – ekstra holdbar og skridsikker
- Nylon snørebånd og logoer – let og stilrent look
- Forstærket hælbånd – giver ekstra støtte
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 7.10.2025 kl. 15:11 ・ Annonce-ID: 14106724