Billedgalleri
Sony A7CR (61 MP / SORT)
Til salg
15.000 kr.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Mærke: Sony
Folk taler tit om det “perfekte kamera” og i mine øjne, så er det nok det her!
Shutter count er ca 6000, men opdaterer lige når jeg her det konkrete. (Men tror det er lidt under de 6000)
Samme 61 mp sensor som i storebror A7RV (og Leica … mener de kloge) - men i et hus der rammer 515 gram … med batteri og kort (430 gram uden) … ja, altså nærmest mindre end et point and shoot…..
Man får Sonys nyeste og bedste AF (med AI) - IBIS og sågar deres nyeste aktiv stabilisering som nærmest gør det unødvendigt med en gimbal (til video osv)
- standen er super god! Det har nærmest haft det grønne APEX skin på fra start (samt skærm beskytter) - og generelt passer jeg godt på mit udstyr.
Kasse medfølger, men kvitteringen er pt væk (dog er der ikke så meget garanti tilbage alligevel - men prisen er også sat derefter og skriver gerne en personlig salgskvittering så det dækker ved evt forsikring mv)
Der medfølger 2 greb - det originale Sony (som ses på billedet - et sort greb der er rigtig godt hvis man har store hænder - det kan tages af og på hurtigt) samt et “træ” greb som giver et SUPER godt greb og samtidigt beskytter bunden med metal uden at gøre det større som sådan.
Objektivet på billedet følger IKKE MED, men er til salg også - så det kan fås med for 2500 kr ekstra. (Hvis ikke det når at blive solgt)
Har også et 17-50 F4 fra Tamron (næsten nyt) med kvittering og boks som kan fås med for 2500 (brugt 1 gang)
Eller et Sony 85 1.8 - I brugt stand men med flot glas, for den lille pris af 1800 kr ekstra.
Laveste nypris for kameraet hvis man kan finde det på lager er pt 23000 kr
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 2.9.2025 kl. 21:59 ・ Annonce-ID: 13609370