Billedgalleri
Funky hverdagsmad, Charlotte Hedeman Guéniau & Carsten Kyster, emne: mad og vin
Varebeskrivelse
Stand: Som ny - ingen synlige brugsspor
Funky hverdagsmad, Charlotte Hedeman Guéniau & Carsten Kyster, emne: mad og vin, Hardback udgave fra 2009 i super flot stand.
Om Bogen:
Få en funktionel madhverdag med funky hverdagsmad.
Mange af os har en tendens til at lave de samme hverdagstravere om og om igen, og nogle gange trænger vi til, at der skal ske noget nyt. Men det skal stadig være sundt, det skal være rimelig nemt at gå til – og så skal det gerne være noget, hele familien kan blive begejstret for.
I denne bog er der hovedretter som Spaghetti Genovesa og Flækket kylling tandoori, mens gamle klassikere som frikadellen og medisteren har fået et lille eksotisk tvist, der sender alle omkring spisebordet ud på en mental flyvetur på en helt almindelig tirsdag. Bogen indeholder også forslag til lækker ’Spis og skrid’-middagsmad, hvis man har madklub med en eller flere familier, og selvfølgelig er der ideer til lækre nemme desserter som fx mangofool.
Bogen kan sendes til købers nærmeste GLS pakkeshop mod betaling
standard fragt for 1-3 normal bøger er 42,-
Gratis fragt ved køb af alm. bøger over 250,-
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 5.3.2025 kl. 13:53 ・ Annonce-ID: 1358992