Billedgalleri
(1/4)
Vedhæng - 18 kraat Gulguld - Emalje, Medaljon, Bog
Til salg6.705 kr.
Beskrivelse
Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Antik medaljonvedhæng i 18 karat guld fra omkring 1900 med blå emalje på begge sider, udført i forskellige motiver og opdelt i to rum med en skilleplade.
Emaljen har en lille skade på den ene side (se foto).
Medaljonens mål: ca. 17 x 4 x 15 mm
Kvalitet: Dette smykke er blevet undersøgt af vores ekspert for guldindhold og fundet ægte. Ædelstene kan være syntetiske. Ædelstene behandles ofte for at forbedre farven eller klarheden. For denne specifikke genstand er dette ikke undersøgt. For eget indtryk, se billeder.
Lotnummer: S-177092
Alle vores artikler sendes anbefalet. Du kan også afhente pakke i en af vores over 100 kontorer i Nederland, Belgien eller Tyskland. Tjek hjemmeside for Goudwisselkantoor (for NL og BE), Comptoir de l’Or (for BE) eller Goldwechselhaus (for DE) for den nærmeste placering. Angiv
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Mere information
- Mærke
- Andre mærker
Lokation
Annonce-ID | 12851860 |
---|---|
Sidst redigeret | 9.8.2025 kl. 06:40 |