Billedgalleri
8 tulipanformede cognacglas fra 1960’erne – elegance med en duft af eventyr
Varebeskrivelse
Stand: Som ny - ingen synlige brugsspor
Tag et skridt tilbage til en tid, hvor mænd var mænd, og aftener blev afrundet i cigarrummet med dybe samtaler, tyk røg og varm cognac i solide glas.
Dette sæt af 8 tulipanformede cognacglas fra 1960’erne emmer af maskulin elegance og tidløs stil. Hvert glas er formet med præcision for at fremhæve cognac’ens komplekse aromaer – en fornøjelse for både næse og gane.
Glasene stammer fra en tidligere jetpilot, der samlede med øje for både kvalitet og karakter. Forestil dig, hvordan han har skænket et glas efter en flyvning over Alperne, tændt en cigar og ladet skuldrene falde i takt med mørket udenfor.
Til dig, der elsker det ægte – og som ved, at et godt glas cognac kræver det rette sæt glas og det rette selskab. En romantisk tidslomme til dit barskab.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 27.7.2025 kl. 19:47 ・ Annonce-ID: 12434792