Lampenasser Veneziano Glansgrøn - Rococò - San Leucio - Betrækstof - 500 cm -...
Til salg1.490 kr.
Beskrivelse
Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Lampasso Veneziano – Indretningstøje i Rococò-stil - Luxusstil San Leucio
Strålende venetiansk damask i bomuld med silkeblød effekt, kendetegnet ved en baggrund i askegrøn med raffinerede blomsterdesigns i relief i nuancer af ferskenrosa, rød, guld, grøn og blå.
Dette stof, typisk for den veneziske rococo- og barokstil, er lavet med en fin vævningsteknik, der skaber en tredimensionel og luksuriøs effekt, ideel til luksusmøbler, gardiner, belægninger og periodedekorationer.
Perfekt til restaurering af historiske interiører eller for dem, der ønsker at tilføje et strejf af elegance og raffinement til deres hjem. Italiensk håndværk af høj kvalitet.
Hvordan bruges den i dag? Venetianske lamper er perfekte til:
- Klassisk møblement: Ideelt til at beklæde sofaer, lænestole, gardiner og tapet, hvilket tilføjer et
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.