
Billedgalleri
Julie Hastrup
Varebeskrivelse
Stand: Som ny - ingen synlige brugsspor
Julie Hastrup - det blinde punkt
Hardback med smudsomslag /
Beskrivelse
“Det blinde punkt” er endnu en spændende krimi skrevet af forfatteren Julie Hastrup og er en fortsættelse til hendes første bestsellerkrimi om Rebekka Holm. Julie Hastrup er uddannet journalist og arbejder i dag som fuldtidsforfatter.
Rebekka Holm har i “Det blinde punkt” skiftet job, og arbejder nu som efterforsker ved Københavns Politi. Kissi Schack er navnet på den myrdede, som hun er blevet sat til at opklare mordet på. Samtidig med denne opgave bliver hun også sat til at undersøge de brutale voldtægter, som utroligt nok ligner tidligere voldtægter fundet sted i Sverige.
Læs i det ”Det blinde punkt” hvordan Rebekka Holm jonglerer mellem sagerne, og ikke mindst hendes privatliv, som ikke helt hænger sammen.
Har også
Julie Hastrup
Portræt af døden
Hardback
Beskrivelse
En seriemorder hærger i hovedstadsområdet. Med få dages mellemrum findes to kvinder på den samme bænk ved Lyngby sø, dræbt ved injektioner og sminket og klædt i 80’er-stil. Samtidig opretter en kvinde en profil på et datingsite for ’cougar-kvinder’ og kontaktes snart af en yngre mand. Deres mailveksling bliver stadigt mere intens, indtil de aftaler at mødes. Rebekka Holm bliver sat til at jagte seriemorderen, men hun skal handle hurtigt for ikke at stå med flere mord at opklare.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 13.7.2025 kl. 09:45 ・ Annonce-ID: 11967284