Billedgalleri
(1/3)
Turen går til det nordøstlige USA af Louise Kastrup Scheibel (Bog)
Til salg43 kr.
Beskrivelse
Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop: www.orderly.shop.
Forfatter: Louise Kastrup Scheibel
Sprog: Dansk
Antal sider: 180
Forlag: Politiken
Udgivelsesår: 2014
Titel: Turen går til det nordøstlige USA
Udgave: 1. udgave
Genre: Rejseguide
Sammendrag: Oplev det nordøstlige USA med TUREN GÅR TIL. Hæsblæsende storbystemning og vandreture i vildnisset. Hurtige highways og amish-folk i hestevogn. Æblecider og ahornsirup. Fra Atlanterhavets vilde kyster til Adirondacks hundrede bjergtoppe. Dette hjørne af USA favner New Englands rødgule efterårsfarver, mikrobryggerier og magtens korridorer i Washington D.C. Turen går til det nordøstlige USA dækker New England med New Hampshire, Vermont, Maine, Massachusetts og Boston, samt Pennsylvania, New Jersey, Washington D.C og New York. Fold omslagets forreste flap ud og se bogens områder.
Type: Paperback
Vi sender til hele landet for 45 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.
Du kan også gratis hente den efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.
Er du i tvivl om varen stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se den der, er den stadig til salg.
Orderly er en ny måde at købe brugt på. Vi har alle vores sælgeres ting på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine ting - og du kan samle flere ting på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
Annonce-ID | 11883746 |
---|---|
Sidst redigeret | 10.7.2025 kl. 12:36 |