Billedgalleri
(1/4)
Camrose & Kross - Swarovski-krystaller - 18 karat guldbelægning - Armbånd
Til salg1.341 kr.
Beskrivelse
Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Jacqueline Bouvier Kennedy 3-rækket simuleret perlearmbåndsæt med diamantbelysning og safirblå swarovski-krystaller.
Verdens eneste firma, der har ret til at lave kopier af ornamenter af Jacqueline Kennedy Onassis – USAs førstedame, trendsætter i Amerika og Europa, en af de mest berømte kvinder i sin tid.
Camrose & Cross Jewelry replikaer adskiller sig fra originalen hverken i vægt eller udseende. Hvis den originale patina eller ridse er til stede, så har kopien alt præcis det samme. Den eneste forskel er fremstillingsmaterialet.
Alle juveler fra Camrose & Kross er håndlavede af de fineste materialer. Armbåndet har en lys ivory farve, håndmalede perler af tjekkisk glas, strøet på silkeagtige snore og håndbundet. Låsen er rhodiumbelagt (platin) og har Swarovski-krystaller i sig.
Deres smykker er nu ved at blive
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Mere information
- Mærke
- Andre mærker
Lokation
Annonce-ID | 11702206 |
---|---|
Sidst redigeret | 5.7.2025 kl. 07:18 |