
Billedgalleri
Belsac taske
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Køn: Kvinde
Materiale: Læder
Flot taske i læder med croco mønster. Kan både bruge som håndtaske, men indeholder også strop, så det kan blive en skuldertaske. 3 rum, med lille rum med lynlås, kortholder, kuglepenholder, trykknap til nøgle. Ca 25cm høj og 30cm bred i bunden.
Dansk mærke
Siden 1971
Belsac blev grundlagt i 1971 af den dengang kun 21-årige ildsjæl Poul Hansen.
I dag drives virksomheden af kreativ direktør, Camilla Dalager, der er uddannet Design Manager fra IBA i Kolding og derudover specialiseret i taskekonstruktion fra ARS ARPEL i Milano.
Camilla har med sikker hånd stået bag Belsacs vellykkede revitaliseringsproces, som har sikret Belsac en plads på stjernehimlen blandt de bedste danske accessoriebrands.
Camillas designfilosofi kombinerer hendes store kærlighed til den nordiske designtradition med evnen til at spotte sæsonens vigtigste tendenser. Passionen er altid at skabe tasker der udstråler modernisme, femininitet og dristighed til hverdagens fashionistas, som også er øverst på listen over største inspirationskilder.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 3.7.2025 kl. 08:27 ・ Annonce-ID: 11643443