Billedgalleri
(1/4)
Tiffany & Co. - Frank Gehry - Vase - Frank Gehry Rock Vase - Keramik
Til salg1.639 kr.
Beskrivelse
Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Denne stilfulde, unikke og meget sjældne Tiffany Rock-vase blev designet af Frank Gehry i 2005.
Meget poleret hvid keramik på ydersiden og matt finish på indersiden.
Tilføj et strejf af vintage elegance til din indretning med denne sjældne Tiffany & Co. Frank Gehry porcelæns-rockvase. Fremstillet i Irland i 2005, praler dette delikate stykke af en tidløs hvid nuance, der perfekt komplementerer ethvert interiør. Vaseens unikke design er et sandt mesterværk, hvilket gør den til et must-have for alle samlere eller kunstentusiaster.
Denne fantastiske vase er lavet af keramik af høj kvalitet og har et unikt design af den berømte arkitekt Frank Gehry. Den er perfekt til at vise friske blomster eller som et enkeltstående dekorativt stykke. Gå ikke glip af chancen for at eje denne elegante Tiffany & Co. Vintage & Rare Frank
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Mere information
- Mærke
- Andre mærker
Lokation
Annonce-ID | 11372673 |
---|---|
Sidst redigeret | 27.6.2025 kl. 06:38 |