Billedgalleri
(1/4)
Øreringe - 14 karat Gulguld - Lapis lazuli
Til salg4.098 kr.
Beskrivelse
Jewellery, -, Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
14 karat gullguld øreringe each beklædt med en cabochon slebet lapis lazuli. Lapis lazuli er sat i en tætsiddende indfatning.
Oorbøjlernes størrelse: ca. 16 x 14 mm
Størrelse på lapis lazuli: ca. 9,5 x 7,5 mm
Keurtegn: 585
Kvalitet: Slid- og brugsspor svarende til alder og brug. Ædelsten bliver ofte behandlet for at forbedre farve eller klarhed. For dette specifikke objekt er dette ikke blevet undersøgt. Dette smykke er blevet vurderet af vores ekspert med hensyn til guldkvalitet og er fundet ægte. For egen vurdering, se billeder.
Kavelnummer S-173607
Alle vores artikler sendes anbefalet.
Du kan også afhente varen på et af vores mere end 100 kontorer i Holland, Belgien eller Tyskland.
Tjek venligst webstedet for Goudwisselkantoor (for NL og BE), Comptoir de l'Or (for BE) eller Goldwechselhaus (for DE) for den nærmeste
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Mere information
- Mærke
- Andre mærker
Lokation
Annonce-ID | 11135327 |
---|---|
Sidst redigeret | 19.6.2025 kl. 06:58 |