Billedgalleri
10 år gammel Mulberry - model Effie Tote i sort
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - med synlige brugsspor
Mærke: Mulberry
Køn: Kvinde
Materiale: Læder
Mulberry Effie Tote - sort læder. Den er 10 år gammel, og den har naturlige brugsspor, derfor har jeg også valgt kategorien “brugt med synlige brugsspor”, så der ikke opstår en misforståelse af, at man kan se at tasken er brugt.
MEN den er stadig ifølge min vurdering utrolig pæn i læderet og “guld spænderne/nitter” på tasken ser også fine ud - se billederne.
Den er i “blødt læder” med . guld finish, og der er
Lynlåslukning med læderlynlåstræk, så har den 2 flettede håndtag foroven, der er aftagelig læderskulderrem. Der er runde Mulberry nitter under tasken (se billeder).
Mulberry Effie Tote har et meget stort hovedrum - en indvendig lynlåslomme og en indvendig stiklomme. Og så er den foret med det sædvanlige Mulberry Tree bomuldsforing :-) Forret vil få nogen “solskader”, hvis du har haft Mulberry før, ved du det sikkert godt, og det har denne taske også.
Men vigtigst er den efter min vurdering utrolig pæn i læderet. Læg mærke til hvor god stand den fx er “under bunden”.
Men den er som beskrevet 10 år gammel - og har ikke været brugt de sidste 5 år. Så derfor er den taget ud af skabet og sat til salg.
Målene er : Højde 35 cm Bredde 46 cm Dybde 14 cm, så du får virkelig en rummelig Mulberry taske, til en god pris.
Kom endelig forbi og se den.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 18.6.2025 kl. 16:01 ・ Annonce-ID: 11121884