Fiks færdig
Billedgalleri
(1/4)
Redemption - Jakkesæt til damer
Til salg5.215 kr.
Beskrivelse
Redemption - Jakkesæt til damer, Redemption - Jakkesæt til damer, str. -, Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Forløsning, Flyvebaneskitze – Abito Blazer Kimono – Tg 40 (Italiensk)
Ikonisk, scenografisk og fuld af personlighed, denne blazer-kjole fra Redemption blev præsenteret under efterårskollektion 2020, med titlen "A Night at the Opera", med æstetiske referencer til operaen Madame Butterfly. På catwalken blev den båret frem af arier fra Puccini, hvilket understregede den teatrale inspiration og den dramatiske elegance i tøjet.
Lavet i en blanding af viscose og acetat med en indvendig for i ren silke, har den brede kimonoærmer med en kontrastfarvet blomstertrykt print på indersiden i sort og beige jacquard. Den strukturerede og toknappede snit fremhæver den feminine silhuet, hvilket gør den ideel både som elegant minikjole og som en lang jakke, der kan bæres over tætsiddende bukser og høje hæle.
Mærke: Redemption
Samling:
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
Annonce-ID | 11031748 |
---|---|
Sidst redigeret | 20.6.2025 kl. 06:56 |