Billedgalleri
Australian cavapoo mini
Varebeskrivelse
Alder: 5 uger
Vi er så heldige, at have fået et enestående kuld på 10 hvalpe. Hvalpene er en helt speciel, men bevidst blanding, af Australian Shepherd, cavalier King Charles spaniel og toy puddel.
Hvalpenes mor er en Aussie/cavalier blanding (50% Australian shepherd og 50% cavalier King Charles spaniel) populært kaldt aussalier.
Hvalpenes far er en ren toy pudel med stambog.
Derved hedder hvalpenes blandingsforhold 50% puddel, 25 % cavalier og 25 % australsk shepherd.
De vil få en pels, som enhver anden f1 doodle, hvilket betyder, at de ikke komme til at fælde og bliver klippe hunde.
Deres farver er helt unikke og der er farver som både Blue Merle tan, rød og brun i kuldet.
Vi åbner op for reservation af de små nu, så det er muligt at følge med i deres udvikling frem til afhentningsdagen. De vil være rejse klare d. 21/6/25. Der kan passes længere efter aftale.
Vi gør en stor dyd ud af at socialiserere, miljøtræne og renlighedstræne hvalpene imens vi har dem hos os. Hvalpene bor i køkken-alrummet, og vokser op sammen med familien.
Hvalpens må forventes at blive små/mellem hunde som voksne med en vægt på ca 8-10 kg. Højdemæssigt vil de sandsynligvis blive omkring 35-40 cm. Forældrene vejer henholdsvis 15 og 2,5 kg.
Hvis i tænker at i kunne være et match til en af vores små guldklumper, hører vi rigtig gerne fra jer. Vi tager gerne imod besøg fra kommende familier.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 3.6.2025 kl. 13:54 ・ Annonce-ID: 10708374