Billedgalleri
Antik 3-delt spejl fra 50’erne
Varebeskrivelse
2 smukke 3-fløjede make-up-spejle fra 50’erne. De er begge nænsomt renoverede og der er monteret nye spejle på begge, tilskåret og monteret hos glarmester.
Det højeste spejl er 64 høj, 83,5 i udslået breddemål og 43 cm slået sammen.
Det der er en smule lavere er 62 cm højt, 75 cm i udslået breddemål og 34 cm slået sammen.
Der er en smule forskel på formen i toppen af de 2 foldespejle, men de er næsten identiske i dimensionerne og står så smukt sammen. De giver et helt unikt udtryk over en dobbeltvask hvor de kan hænge side om side og virkelig give sjæl til rummet. Samtidig er de yderst praktiske da man kan dreje sidespejlene og se sig selv fra utallige vinkler.
Så funktionelle og smukke. De er blevet beundret meget hos os og sælges udelukkende fordi vi har bygget om på badeværelset og nu kun har plads til et spejl. Sælges for 700 kr stk, allerhelst begge 2 for 1300 kr.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 27.5.2025 kl. 11:06 ・ Annonce-ID: 10034614