Billedgalleri
Polar 28 Explorer
Polar 28 Explorer
1988
28 fod
Ikke oplyst
Ikke oplyst
Pris
179.000 kr.
Beskrivelse
Attraktiv finansiering tilbydes!
Flot og velholdt Polar 28 med nye hynder og ny kaleche til god pris. Her får du virkelig en dejlig båd der er pænt vedligeholdt og fremtoner hyggelig og brugbar. Båden kan finansieres med eller uden udbetaling.
Er du på udkig efter en god turbåd så kunne båden her godt være noget for dig. En af de bedste indretninger i klassen med mulighed for 5-6 overnattende.
Båden er meget rummelig og veludnyttet. Dejlig cockpit med køkkenet oppe sådan personen der laver maden stadig kan deltage i samtalen. Gode siddepladser og god udnyttelse af pladsen. Båden har en rummelig salon med lukket rum til badeværelse, meget stor dobbelt køje hvor du også kan ligge og se fjernsyn og en fin stikkøje.
Nede agter er der en dejlig agter kahyt der er rigtig fin med nyt betræk i siderne, god rummelig køje til 2-3 personer.
Båden drives af den gode Volvo Penta TAMD 41A diesel motor, som sikrer dig en god og økonomisk sejlads.
Nem at sejle og håndtere grundet bovpropel.
Højt udstyrs niveau:
- VHF
- Bovpropel Vetus
- Autopilot
- Kompas
- Musikanlæg
- 5-6 sovepladser
- Køkken
- Ferskvand
- Dør til salon (der kan aflukkes)
- Dør til agterkahyt (der kan aflukkes)
- Camperkaleche i god stand
- Kantsyet tæpper
- Køleskab
- Badeplatform
- Vinduesviskere
- Dejligt lysindfald
- Og meget mere
Sælges som afhentningstilbud.
Specifikationer
- Mærke
- Polar
- Model
- 28 Explorer
- Modelår
- 1988
- Type
- Cabincruiser
- Motor inkluderet
- Nej
- Skrogmateriale
- Glasfiber
- Længde i fod
- 28 fod
- Båden ligger i
- Danmark
Kenns biler og både
Åbningstider
Lukket · Åbner 08:30 mandag,Vis åbningstider,
- Mandag08:30 - 17:00
- Tirsdag08:30 - 17:00
- Onsdag08:30 - 17:00
- Torsdag08:30 - 17:00
- Fredag08:30 - 17:00
- LørdagLukket
- SøndagLukket
Forhandleren har accepteret, at de kun annoncerer i overensstemmelse med gældende lovgivning.
Annoncen kan være mangelfuld. Fuldstændige salgsinformationer og oplysninger iht. oplysningspligten kan fås direkte fra sælger.