Gå til annoncen

Du er her

Båd/Både/Princess
Solgt af Eurobroker

Billedgalleri

(1/8)

Princess V65

Princess V65

Modelår

2002

Længde

65 fod

Motortype

Indenbords

Sæder

Ikke oplyst

Pris

2.150.000 kr.

forhandlerens infokort

Eurobroker

Se CVR-nr. på Virk.dk,

2 år på DBA – siden 2023

,Strandvangsvej 56, 8250 Egaa,Gå til forhandlerens side på DBA,Se forhandlerens 10 annoncer
Se annoncen på sælgerens side,

Beskrivelse

Princess, Motorbåd, årg. 2002, fod 65, diesel, motorårgang: 2002, skrog: glasfiber, Ultimativ Luksus med Princess V65 Yacht fra 2002

Oplev ultimativ luksus og kvalitet på havet med denne fantastiske Princess V65 Yacht fra 2002. Princess yachts er kendt for deres høje kvalitet og et et eftertragtet bådmærke, og denne båd er ingen undtagelse. Med kun 1200 timer på de kraftfulde “MAN” dieselmotorer.

Båden har det eksklusive Dockmate system, som gør det meget nemmere at manøvrere i selv de mindste havne. Denne funktion findes kun på meget få både.

Denne Princess V65 Yacht er ikke kun kraftfuld, men også yderst elegant.

Båden er meget veludstyret med moderne teknologi og komfort, herunder nyere elektronik mv.

For at sikre en sikker og præcis navigation på havet, er båden udstyret med en række vigtige navigations- og kommunikationssystemer, inklusiv kompas, log, ekkolod, GPS, lanterner, kortplotter, Raymarine Navigation og VHF.

Med bov- og sternthruster gøres manøvreringen af båden gøres lettere, især når du skal ind og ud af havne.

Denne velholdte Princess V65 Yacht er beliggende i Danmark og er klar til at tage på nye eventyr på havet med sin næste ejer. Båden fremstår smuk og oser af luksus. Ejeren har netop investeret i en betydelig opgradering af Raymarine udstyr. Båden har elektrisk "gangway", flotte hynder og smukt træværk, hvilket gør den til en virkelig rummelig og elegant yacht. V65 modellen har to store elektriske garager til Ribbåd eller jetski.

Se video og billeder for mere information.

Der tages forbehold for tastefejl.

Specifikationer

Stand
Brugt
Mærke
Princess
Model
V65
Modelår
2002
Type
Styrepultbåd/Åben motorbåd
Drivmiddel
Diesel
Motor inkluderet
Ja
Motorfabrikant
MAN
Motortype
Indenbords
Skrogmateriale
Glasfiber
Længde i fod
65 fod
Båden ligger i
Danmark

Placering

8250 Egå
Informationscirkel
For at se kortet skal du først acceptere markedsføringscookies. Det kan være nødvendigt at genindlæse siden efterfølgende.

Eurobroker

Eurobroker International Yachtbroker er en bådmægler med 40 års erfaring i branchen med salg og køb af både. Virksomheden er specialiseret i at formidle handlen af luksusyachts og både i høj kvalitet til kunder over hele verden. Eurobroker International Yachtbroker har et stort netværk af kontakter i branchen og et team af erfarne professionelle, der arbejder sammen for at sikre, at kunderne får den bedste mulige service og rådgivning.
Gå til forhandlerens side på DBA

Adresse

,Strandvangsvej 56, 8250 Egaa

Åbningstider

Lukket · Åbner 09:00 fredag
,
Vis åbningstider
,
  • Mandag
    09:00 - 17:00
  • Tirsdag
    09:00 - 17:00
  • Onsdag
    09:00 - 17:00
  • Torsdag
    09:00 - 17:00
  • Fredag
    09:00 - 17:00
  • Lørdag
    09:00 - 17:00
  • Søndag
    Lukket

Links

  • ,Se forhandlerens 10 annoncer
  • ,Besøg hjemmeside,
CVR: 10299047·Se på Virk.dk,

Annonceinformation

Annonce-ID

84437

Opdateret

24. okt. 2025, 15.10

Anmeld annonce

Annoncen kan være mangelfuld. Fuldstændige salgsinformationer og oplysninger iht. oplysningspligten kan fås direkte fra sælger.

Princess
Styrepultbåd/Åben motorbåd