Billedgalleri
Chaparral 215ssi
Chaparral 215 ssi
Modelår
2008
Længde
22 fod
Motortype
Indenbords
Sæder
8
Pris
185.000 kr.
Kontakt
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indBeskrivelse
Chaparral 215 SSI fra 2007 - Daycruiser.
Økonomisk Volvo Penta 5.0 GXi V8 motor med 270 HK - den kraftige motor er rigtig god til træk af vandski, banan eller ringe bag båden, se billede. Motoren har en høj topfart og ligger rigtig godt og stabilt i vandet. Båden er med dens 2-3 sovepladser også god til weekendture.
Udstyr:
Bimini, havn-cover samt fuld kaleche, som man kan stå oprejst under. Båden har gulvtæppe (ikke på nu), toilet (ubrugt porta potti) og i rum under håndvask, er køleboks som er tilsluttet strøm og virker som køleskab. Båden har en CTEK lader monteret ved batteriet og der er landgangsstrøm.
Fra bådplatform er der stige til at komme i og op ad vandet samt bruser til at bruse saltvandet af sig efter badning.
Båden har kompas, gps, radio/musikanlæg og højttalere, fendere, anker samt redningsveste.
Bemærk:
Der er lige skiftet gashåndtag, gas-og gearkabel, brændstofpumpe. Udstødningsmanifolder, Impeller, fuelpumpe og tændrør er skiftet og har mange år endnu. Båden er løbende blevet serviceret er har aldrig stået bedre end nu.
Trailer kan tilkøbes.
Specifikationer
- Mærke
- Chaparral
- Model
- 215ssi
- Modelår
- 2008
- Type
- Daycruiser
- Drivmiddel
- Benzin
- Motor inkluderet
- Ja
- Motorstørrelse
- 270 hk
- Motorfabrikant
- Volvo Penta 5,0 GXI
- Motortype
- Indenbords
- Skrogmateriale
- Glasfiber
- Vægt
- 1.585 kg
- Længde i fod
- 22 fod
- Dybgang
- 91 cm
- Bredde
- 251 cm
- Siddepladser
- 8
- Sovepladser
- 3
- Båden ligger i
- Danmark
Annoncen kan være mangelfuld. Fuldstændige salgsinformationer og oplysninger iht. oplysningspligten kan fås direkte fra sælger.