Gå til annoncen

Du er her

Båd/Både/Andre
Solgt af Siim Båd & Motor A/S

Billedgalleri

(1/8)

Maxima 730I 2025

Kalender
Modelår

2025

Båd med pile som peger i begge retninger
Længde

7 fod

Spinnende propel
Motortype

Ikke oplyst

Sæde
Sæder

Ikke oplyst

Pris

479.900 kr.

Gå til varen,

forhandlerens infokort

Siim Båd & Motor A/S logo

Siim Båd & Motor A/S

Se CVR-nr. på Virk.dk,
,Knudlundvej 8-10, 8653 Them,Se forhandlerens 159 annoncer

Beskrivelse

Maxima, Tender, årg. 2025, fod 7.1, hk 42, Vetus Diesel, bredde 2.5, dybde, hjemhavn: Silkeborg, Unik Maxima 730I med stærk og velkørende Vetus 4 cyl diesel motor med 42 hk samt bovpropel som gør sejladsen til en leg.
Eksklusiv tender fyldt med detaljer - lækre siddepladser og ikke mindst gode sejlegenskaber og stilrent design.
Maxima 730 er primært lavet til social sejlads og danner rammen som det ultimative sted at samle familie og venner på solrige dage. Du skal blot sørge for at champagnen er kold og der er glas til alle, så sørger båden for resten.Båden og indretningen er gennemtænkt i hver en detalje. Du sidder ergonomisk godt i sæderne og i stævnen kan man hurtigt omdanne siddepladserne til en stor solseng. Denne solseng er designet så den let kan pakkes væk i bådens opbevaringsrum.Sprayhooden (stævnkalechen) er præcis så høj at de fleste kan sidde godt under den og den giver fantastisk læ i hele båden, noget der ikke er muligt hos mange af dens konkurrenter.På stille solrige dage pakkes Sprayhooden let sammen i det medfølgende hylster, så den ligger dekorativt rund om siddegruppen.Når du ikke bruger båden, lynes den medfølgende agterkaleche på. Dette lukker båden af og du kan dermed lade hynder og udstyr blive i båden i læ for vind og vejr. Faktisk gør kalechekonstruktionen det muligt at overnatte i båden.
Ekstrem rummelig og praktisk indgang agter.
Kom og se den nu i vores store tender-afdeling.

Specifikationer

Stand
Brugt
Mærke
Andre
Modelår
2025
Type
Andre
Motorstørrelse
42.0 hk
Motorfabrikant
vetus-diesel
Længde i fod
7 fod
Dybgang
0 cm
Bredde
250 cm
Båden ligger i
Danmark
Siim Båd & Motor A/S logo

Siim Båd & Motor A/S

Hos Siim Båd & Motor A/S kan du opleve Danmarks suverænt største udvalg af nye og brugte motorbåde. Kom og gå på opdagelse i vores 4.000 m2 store showroom fyldt med både i alle størrelser og for en hver smag. Vi er importør af Nimbus, Aquador, Bella, Flipper, Chaparral, Stingray, Maxima og forhandler af Quicksilver, Bayliner og Linder. Kort sagt søger du en ny eller brugt båd, så kontakt os, for vi har sikkert lige den båd du drømmer om.

Besøg os

,Knudlundvej 8-10, 8653 ThemKort som viser forhandlerens placering

Åbningstider

Åbner 08:00
,
Vis åbningstider
,
  • Mandag
    08:00 - 17:00
  • Tirsdag
    08:00 - 17:00
  • Onsdag
    08:00 - 17:00
  • Torsdag
    08:00 - 17:00
  • Fredag
    08:00 - 17:00
  • Lørdag
    10:00 - 14:00
  • Søndag
    10:00 - 14:00

Links

  • ,Se forhandlerens 159 annoncer
  • ,
    Besøg hjemmeside
    ,

Vi tilbyder

  • ,Forhandler brugt
  • ,Butik
  • ,Kortbetaling
  • ,MobilePay
  • ,Rådgivning
CVR: 33241135·Se på Virk.dk,

Annonceinformation

Annonce-ID

63748

Redigeret

28. jul. 2025, 18.02

Anmeld annonce

Annoncen kan være mangelfuld. Fuldstændige salgsinformationer og oplysninger iht. oplysningspligten kan fås direkte fra sælger.

Andre
Andre