Billedgalleri
Suzuki Ignis
Suzuki Ignis
2002
98.000 km
Manuelt
Benzin
Samlet pris
6.445 kr.
Kontakt
Få mere information om bilen eller aftal en testkørsel.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indNyttige links
Se synsrapport for dette køretøjVil du hjælpe os med at gøre vores hjemmeside endnu bedre? Deltag i et kort online interview, så siger vi tusind tak i form af et gavekort på 400 kr.
Beskrivelse
En bil som vi har været meget glade for i den tid vi har haft den, dog er den begyndt at drille imens man kører, jeg har skiftet stelkablet da jeg troede det var pga. dårligt stel, men jeg har læst mig til at det kan være en krumtapssensor eller andet der har med varme at gøre. Jeg tror at hvis man har den rette viden og har en søger kan man nemt fixe det og få en billig bil der kan fixes hurtigt. Vi sælger den da b.la. på grund af vi ikke har tid til at kigge på det og på grund af vi gerne vil købe noget lidt nyere.
Den har fået stort service i feb ifbm. syn og fået fixet andre ting.
Bilen skal afhentes på lad da man ikke kan være sikker på hvor langt den kan kører før motoren stopper.
Sælges som beset
Specifikationer
- Mærke
- Suzuki
- Model
- Ignis
- Modelår
- 2002
- Karosseri
- Andet
- Drivmiddel
- Benzin
- Effekt
- 83 Hk
- Slagvolumen
- 1,3 L
- CO₂-udledning
- 153 g/km
- Kilometertal
- 98.000 km
- Brændstofforbrug (NEDC)
NEDC var den standardiserede testmetode, man brugte i EU fra 1970'erne og frem til 2018 for at måle bilers brændstofforbrug, rækkevidde og CO2-udledning
- 15 km/L
- Geartype
- Manuelt
- Maks. anhængervægt
- 800 kg
- Drivline
- Forhjulstræk
- Vægt
- 900 kg
- Sæder
- 5
- Døre
- 5
- Farve
- Grå
- Bilen står i
- Danmark
- Seneste synsdato
- 12.02.2026
- Kategori
- Personbil
- Registreringsnummer
- CY27222
- Stelnummer
- JSAFHX51S00121046
- 1. registrering
- 28.01.2002
- Annoncetype
- Brugtbil til salg
Udstyr
- AUX-indgang
- Bluetooth
- Centrallås
- Elektriske vinduer
- Helårsdæk på fælge
- Tagbøjler
- Varme i forrude
Sælgers kendskab til bilen
Har bilen kendte skader?
Ja. Bilen kører fint de første 30 minutter og så er det som om den bliver for varm og stopper. Den skal ses på, men vi ville umiddelbart tro det nemt kan fikses hvis man har de rette hænder på.
Er der blevet udført større reparationer?
Nej
Er eller har bilens motor været tunet?
Nej
Placering
Annonceinformation
Annonce-ID
23380935
Opdateret
2. aug. 2026, 09.15
Annoncen kan være mangelfuld. Fuldstændige salgsinformationer og oplysninger iht. oplysningspligten kan fås direkte fra sælger.