Gå til annoncen

Du er her

Båd/Både/Sea Ray

Billedgalleri

(1/5)
Jyllinge

Sea Ray 240 Sun sport

Sea Ray 240 Sun Sport

Modelår

2006

Længde

24 fod

Motortype

Indenbords

Sæder

5

Pris

119.900 kr.

Kontakt

Beskrivelse

SeaRay 240 Sunsport, som har problemer med motoren, motor har fået nye manifolder og knæ, nyt topstykke, brugt 27000kr i dele i 2025, men vil ikke dreje rundt, er gået lidt kold i den, derfor den billige pris. Har fået renoveret drev med nyt bakgears konus, bælge og gimblal leje i 2025 for 45000kr. Båden har Mercruiser 5.0 MPI motor, 260 HP. ca 500timer. Alt i alt en rigtig fin båd der mangler bare en ny ejer med forstand på motor som vil få den til at sejle igen.

Specifikationer

Mærke
Sea Ray
Model
240 Sun sport
Modelår
2006
Type
Daycruiser
Drivmiddel
Benzin
Motor inkluderet
Ja
Motorstørrelse
260.0 hk
Motorfabrikant
Mercruiser
Motortype
Indenbords
Tophastighed
40 knop
Skrogmateriale
Glasfiber
Vægt
1.950 kg
Længde i fod
24 fod
Bredde
259 cm
Siddepladser
5
Sovepladser
2
Farve
Hvid og Grå
Båden ligger i
Danmark

Udstyr

Cockpit Bord, Solseng agter, Hynder i forkahyt, Toilet i forkahyt (tørkloset) Køleboks i cockpit, Radio med CD og højtalere i cockpit, Havnepresenning, Biminitop, Camping top, Fendere, Fortøjninger, Lille vandtank med bruser agter.

Placering

4040 Jyllinge
Informationscirkel
For at se kortet skal du først acceptere markedsføringscookies. Det kan være nødvendigt at genindlæse siden efterfølgende.

Annonceinformation

Annonce-ID

20413032

Opdateret

11. apr. 2026, 11.30

Anmeld annonce

Annoncen kan være mangelfuld. Fuldstændige salgsinformationer og oplysninger iht. oplysningspligten kan fås direkte fra sælger.

Sea Ray
Daycruiser