Billedgalleri
Yamaha GTS1000
1998
76.000 km
1.000 ccm
100 Hk
Pris
39.900 kr.
Kontakt
Få mere information om køretøjet eller aftal en testkørsel.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indNyttige links
Se synsrapport for dette køretøjBeskrivelse
Kør MC-sæsonen imøde, på dette tekniske vidunder af en motorcykel, som efter 18 år i stalden, skal videre til én som sætter pris på GTS'ens smukke og innovative konstruktion samt fantastiske køreegenskaber.
GTS'en er over årene blevet løbende vedligeholdt af en GTS specialist, så rent mekanisk står den skarpt, lige til at sætte tændingsnøglen i og køre ud på landevejene på - senest er der kommet nyt kædekit på, som har kørt maximalt km. 2000 samt nye bremseklodser for/bag.
GTS'ens motor er den stærke FZR-motor, som er droslet til 100HK, så den trækker som en hest der sparker - reservedele til denne aldrende motorcykel er stadig tilgængelige både som nye og brugte.
GTS'en er en velholdt og velkørende garage MC, som selvfølgelig har brugsspor, men ikke noget der 'stikker ud' så forvent at afsætte lidt tid til at få den til at spille max.
Der følger en topboks, 2 sæt sidetasker, ekstra visir, original sadel samt nogle reservedele med.
Prisen er sat ud fra andre GTS'er på markedet, deres tilstand og kilometer samt årgang (1998) - men bud modtages - skambud bevares ikke.
GTS'en kan leveres nysynet som en del af salget - det er bare at køre ned i synshallen og få 'stemplet'.
Kom frisk og lad os snakke om det - tá et kig og en prøvetur på GTS'en så du bliver overbevist om GTS'ens kvaliteter.
Specifikationer
- Stand
- Brugt
- Mærke
- Yamaha
- Model
- GTS1000
- Modelår
- 1998
- Type
- Touring
- Drivmiddel
- Benzin
- Effekt
- 100 Hk
- Slagvolumen
- 1.000 ccm
- Kilometertal
- 76.000 km
- Registreringsnummer
- DN13039
- Antal ejere
- 3
Annoncen kan være mangelfuld. Fuldstændige salgsinformationer og oplysninger iht. oplysningspligten kan fås direkte fra sælger.