Gå til annoncen

Du er her

Bil og campingvogn/Autocampere/Sunlight
Solgt af Dansk Autocamper Import ApS

Billedgalleri

(1/39)
Vamdrup

Sunlight A70

Modelår

2021

Kilometertal

60.000 km

Geartype

Manuelt

Drivmiddel

Ikke oplyst

Pris

649.990 kr.

forhandlerens infokort

Dansk Autocamper Import ApS

Se CVR-nr. på Virk.dk,

3 år på DBA

,Fløjbjergvej 52, Hjarup, 6580 Vamdrup,Gå til forhandlerens side,Se forhandlerens 36 annoncer i denne kategori
Se annoncen på sælgerens side,

Nyttige links

Se synsrapport for dette køretøj

Beskrivelse

Sunlight A70 – familievenlig alkove-autocamper med stor garage, markise og cykelholder Her er en super praktisk og rummelig Sunlight A70 – oplagt til familien, der vil afsted med god plads og en enkel, gennemprøvet indretning. Den er bygget på Fiat 2,3 Multijet – 140 hk (Euro 6) med manuelt gear, og planløsningen giver jer 4 sovepladser og en hyggelig siddegruppe i hverdagen. Klar til ferier – masser af plads til gear A70’eren har fast seng og en kæmpe stor baggarage, så I nemt får plads til stole, grill, legetøj og alt det, der gør ferien nem. Derudover får du 2 udvendige opbevaringsklapper, som gør pakning og adgang super praktisk. Komfort & kørsel Du får klassiske kørekomfort-features som fartpilot, servostyring, centrallås, samt el-justerbare og el-opvarmede spejle. Der er også aircondition i førerhuset (manuel) og passager-airbag. Medie & navigation Udstyret med Kenwood radio (DAB angives i udstyrslisten) og bakkamera – en rigtig god hjælp, når der skal manøvreres på små veje eller på pladsen. Praktisk udstyr Her er udstyrspakken, der gør turene ekstra behagelige: - Markise 4,5 m - Cykelholder til 3 cykler - Stort køleskab 167 L + separat frostboks 29 L - Separat brusekabine (separate shower angivet) - Spildevandstank isoleret - Panoramatagluge over køkken + tagluge 40x40

Udstyr

Opbygning

  • Alkove

Indretning

  • Face 2 Face siddegruppe
  • Opredning i siddegruppe
  • Tværsliggende seng

Elektronik & medie

  • Apple CarPlay
  • Bakkamera
  • Bluetooth
  • Centrallås
  • DAB radio
  • El-ruder
  • El-spejle
  • Kørecomputer / infocenter
  • Navigation
  • USB-tilslutning

Vand, varme & energi

  • Gasvarme

Køkken – bad & toilet

  • Gasblus
  • Kombineret brus og toilet
  • Køle-/fryseskab

Komfort

  • Aircondition i bildel
  • Elektrisk trin
  • Fartpilot
  • Føresæde med armlæn
  • Gardiner med myggenet
  • Markise
  • Myggenet i bodelsdør
  • Myggenet i vinduer
  • Mørklægningsgardiner

Udvendig

  • Cykelholder
  • Helårsdæk
  • Stænklapper
  • Hos DACI får i et trygt formidlingskøb:
    • Autocamperen leveres med 12 måneder mekanisk Fragus GoSafe Motorhome garanti - Garantien kan udvides op til 48 måneder.
    • Autocamperen garanteres gældfri og uden pant/andre hæftelser.


  • Kontakt Dansk AutoCamper Import på 📞 70 60 51 81 for info eller fremvisning.


OBS: Der tages forbehold for eventuelle taste- og trykfejl.

Specifikationer

Mærke
Sunlight
Modelår
2021
Type
Alkove
Geartype
Manuelt
Drivline
Baghjulstræk
Længde i cm
725 cm
Bredde
232 cm
Totalvægt
3.500 kg
Nettovægt
3.500 kg
Nyttelast
0 kg
Registrerede sæder
6
Sovepladser
6
Autocamperen står i
Danmark
Registreringsnummer
EB46535
Stelnummer
ZFA25000002S01572
Annoncetype
Til salg

Køretøjets serviceprogram er blevet fulgt. Køretøjet er blevet serviceret i henhold til fabrikkens retningslinjer.

Placering

Fløjbjergvej 52, Hjarup, 6580 Vamdrup
Informationscirkel
For at se kortet skal du først acceptere markedsføringscookies. Det kan være nødvendigt at genindlæse siden efterfølgende.

Dansk Autocamper Import ApS

Hjælp til import af autocamper. Ny eller brugt autocamper? Vi hjælper med at afsøge, besigtige, forhandle, hjemtage, toldsyne, klargøre, afgiftsberigtige og registrere jeres næste autocamper. Kan det betale sig at importere en autocamper fra Tyskland? Ofte er svaret ja. Det handler som altid om prisen på drømme autocamperen, der er gode tilbud og der er mindre gode tilbud. Det handler også om tilgængelighed, udvalg, stand og udstyr. Markedet for autocampere i f.eks. Tyskland og Sverige er meget større end det danske og derfor er udvalget af autocampere naturligt større - herunder også muligheden for at finde en Autocamper med det helt rigtige udstyr. Det tyske og svenske marked bliver samtidig tildelt langt flere autocampere end det danske, og derfor er tilgængeligheden også højere. Standen på autocamperen kan variere meget - det er ikke anderledes end i Danmark. Skal vi tage en snak om jeres næste autocamper?
Gå til forhandlerens side

Adresse

,Fløjbjergvej 52, Hjarup, 6580 Vamdrup

Åbningstider

Lukket · Åbner 09:00 mandag
,
Vis åbningstider
,
  • Mandag
    09:00 - 17:00
  • Tirsdag
    09:00 - 17:00
  • Onsdag
    09:00 - 17:00
  • Torsdag
    09:00 - 17:00
  • Fredag
    09:00 - 17:00
  • Lørdag
    Lukket
  • Søndag
    Lukket

Links

  • ,Se forhandlerens 36 annoncer i denne kategori
  • ,Besøg hjemmeside,
CVR: 36078073·Se på Virk.dk,

Forhandleren har accepteret, at de kun annoncerer i overensstemmelse med gældende lovgivning.

Annonceinformation

Annonce-ID

19689375

Opdateret

20. mar. 2026, 14.27

Anmeld annonce

Annoncen kan være mangelfuld. Fuldstændige salgsinformationer og oplysninger iht. oplysningspligten kan fås direkte fra sælger.

Sunlight
Alkove