Billedgalleri
Mazda 6
Hatchback 2.0 2007
2007
280.000 km
Manuelt
Benzin
Samlet pris
5.000 kr.
Kontakt
Få mere information om bilen eller aftal en testkørsel.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indNyttige links
Se synsrapport for dette køretøjBeskrivelse
Gammel medtaget Mazda, som ikke længere er køreklar. Den har været til synstjek og det vil koste alt for mange penge, at gøre den køreklar igen. Den kører pt., men larmer utroligt meget når der bremses ned. Den skal synes om 3 uger, men kommer ikke til at gå igennem syn og vi sælger den derfor billigt, hvis der nu er en mekaniker eller anden “gør det selv”-type, der kan bruge delene eller andet fra den. Den har fået en del bank og er slidt med synlig rust osv.
Specifikationer
- Mærke
- Mazda
- Model
- 6
- Modelår
- 2007
- Karosseri
- Hatchback 5-dørs
- Drivmiddel
- Benzin
- Kilometertal
- 280.000 km
- Geartype
- Manuelt
- Drivline
- Forhjulstræk
- Sæder
- 5
- Døre
- 5
- Farve
- Sølv
- Interiørfarve
- Sort/Mørk
- Bilen står i
- Danmark
- Seneste synsdato
- 05.02.2024
- Næste synsdato
- 10.02.2026
- Kategori
- Personbil
- Registreringsnummer
- DZ33022
- Stelnummer
- JMZGG14F671660647
- 1. registrering
- 01.11.2007
- Annoncetype
- Brugtbil til salg
Udstyr
- Anhængertræk, fast
Sælgers kendskab til bilen
Har bilen kendte skader?
Ja. Den fejler en hel del. Lige nu kan den køre, men den larmer utroligt meget når man skal bremse. Den skal synes om 3 uger, men vil ikke kunne gå igennem syn. Den sælges derfor billigt, hvis nu der er en mekaniker eller anden “gør det selv”-type, der kan bruge dens dele eller andet.
Er der blevet udført større reparationer?
Nej
Er eller har bilens motor været tunet?
Nej
Har bilen restgæld/anden behæftelse?
Nej
Annoncen kan være mangelfuld. Fuldstændige salgsinformationer og oplysninger iht. oplysningspligten kan fås direkte fra sælger.