Gå til annoncen

Du er her

Bil og campingvogn/Autocampere/Adria
Solgt af Dansk Autocamper Import ApS

Billedgalleri

(1/8)

Adria Adria Coral Supreme 670 SL

Kalender
Modelår

2022

Speedometer
Kilometertal

25.500 km

Manuel gearkasse
Geartype

Ikke oplyst

Dieselpumpe
Drivmiddel

Ikke oplyst

Pris

1.069.900 kr.

Inkluderer alle klargøringsudgifter

Gå til varen,

forhandlerens infokort

Dansk Autocamper Import ApS logo

Dansk Autocamper Import ApS

Se CVR-nr. på Virk.dk,
,Fløjbjergvej 52, Hjarup, 6580 Vamdrup,Gå til forhandlerens side på DBA,Se forhandlerens 34 annoncer

Beskrivelse

Adria Adria Coral Supreme 670 SL, 2022, km 25500, kg totalvægt 3500, sengepladser 3, Vi importerer jeres nye autocamper fra Tyskland eller Sverige.
Dette er et eksempel på en autocamper vi har importeret fra Tyskland og leveret til en glad kunde i Danmark.

Adria Coral Supreme er Adrias højeste udstyrsvariant, Coral serien er uden sænkeseng og i Supreme er den standard med vandbåret centralvarme (ALDE) og leveres med en meget flot udvendig metalfarve og en masse udstyr og opgraderinger er standard på serien.

Med ALDE varme får man en ægte helårs autocamper. Dobbeltbund og varme i gulvet.

Vognen er 7,5 meter med stor garage i bagenden, enkeltsenge og vinkelsiddegruppe i fronten.
Lækkert køkken i midten af vognen med god bord- og arbejdsplads. Desuden er gasbageovn standard på supreme modellerne. Lidt længere tilbage i ovnen finder i stort toilet rum og seperat brus med adskillelse imellem beboelse og sove afdeling.
9-trins Automatgear er tilkøbt, men det udvendig bruseudtag er standard.

En ekstremt velholdt vogn -

Autocamperen sælges med mulighed for 12, 24, 36 eller 48 måneder garanti.

Mulighed for opvejning til totalvægt 4.400 kg.

Specifikationer

Mærke
Adria
Modelår
2022
Totalvægt
3.500 kg
Sovepladser
3
Autocamperen står i
Danmark
Annoncetype
Til salg
Dansk Autocamper Import ApS logo

Dansk Autocamper Import ApS

Hjælp til import af autocamper. Ny eller brugt autocamper? Vi hjælper med at afsøge, besigtige, forhandle, hjemtage, toldsyne, klargøre, afgiftsberigtige og registrere jeres næste autocamper. Kan det betale sig at importere en autocamper fra Tyskland? Ofte er svaret ja. Det handler som altid om prisen på drømme autocamperen, der er gode tilbud og der er mindre gode tilbud. Det handler også om tilgængelighed, udvalg, stand og udstyr. Markedet for autocampere i f.eks. Tyskland og Sverige er meget større end det danske og derfor er udvalget af autocampere naturligt større - herunder også muligheden for at finde en Autocamper med det helt rigtige udstyr. Det tyske og svenske marked bliver samtidig tildelt langt flere autocampere end det danske, og derfor er tilgængeligheden også højere. Standen på autocamperen kan variere meget - det er ikke anderledes end i Danmark. Skal vi tage en snak om jeres næste autocamper?
Gå til forhandlerens side på DBA

Besøg os

,Fløjbjergvej 52, Hjarup, 6580 VamdrupKort som viser forhandlerens placering

Åbningstider

Åbner 09:00
,
Vis åbningstider
,
  • Mandag
    09:00 - 17:00
  • Tirsdag
    09:00 - 17:00
  • Onsdag
    09:00 - 17:00
  • Torsdag
    09:00 - 17:00
  • Fredag
    09:00 - 17:00
  • Lørdag
    Lukket
  • Søndag
    Lukket

Links

  • ,Se forhandlerens 34 annoncer
  • ,Besøg hjemmeside,

Vi tilbyder

  • ,Forhandler brugt
  • ,Rådgivning
CVR: 36078073·Se på Virk.dk,

Annonceinformation

Annonce-ID

14481259

Opdateret

29. sep. 2025, 12.55

Anmeld annonce

Annoncen kan være mangelfuld. Fuldstændige salgsinformationer og oplysninger iht. oplysningspligten kan fås direkte fra sælger.

Adria