Gå til annoncen

Du er her

Bil og campingvogn/Autocampere/Sunlight
Solgt af Dansk Autocamper Import ApS

Billedgalleri

(1/8)

Sunlight T68 Adventure Edition

Kalender
Modelår

2021

Speedometer
Kilometertal

27.000 km

Manuel gearkasse
Geartype

Ikke oplyst

Dieselpumpe
Drivmiddel

Ikke oplyst

Pris

799.990 kr.

Inkluderer alle klargøringsudgifter

Gå til varen,

forhandlerens infokort

Dansk Autocamper Import ApS logo

Dansk Autocamper Import ApS

Se CVR-nr. på Virk.dk,
,Fløjbjergvej 52, Hjarup, 6580 Vamdrup,Gå til forhandlerens side på DBA,Se forhandlerens 34 annoncer

Beskrivelse

Sunlight T68 Adventure Edition, 2021, km 27000, kg totalvægt 3500, sengepladser 5, Dette er et eksempel på en autocamper vi har importeret fra Tyskland og leveret til en glad kunde i Danmark.

Med 5 selepladser!

Flot, velholdt og yderst populær Sunlight T68 Adventure Edition med det nye 9-trins automatgear fra Fiat. Autocamperen er fra 2021 og har kørt 27.000 km.

Ud over standard udstyret på en Sunlight T68, og det omfattende mer-udstyr der medfølger på en Adventure Edition, har denne autocamper også fået monteret 185 watt solceller Victron og ekstra seleplads, så der er sovepladser og selepladser til 5 personer.

Automatgear, dab+ radio, autocamper navigation, aircondition., 16" alufælge, fjernb. c.lås, højdejust. og vendbare forsæder, el-spejle, db. airbags, bakkamera, bluetooth, service ok.

Specifikationer

Mærke
Sunlight
Modelår
2021
Totalvægt
3.500 kg
Sovepladser
5
Autocamperen står i
Danmark
Annoncetype
Til salg
Dansk Autocamper Import ApS logo

Dansk Autocamper Import ApS

Hjælp til import af autocamper. Ny eller brugt autocamper? Vi hjælper med at afsøge, besigtige, forhandle, hjemtage, toldsyne, klargøre, afgiftsberigtige og registrere jeres næste autocamper. Kan det betale sig at importere en autocamper fra Tyskland? Ofte er svaret ja. Det handler som altid om prisen på drømme autocamperen, der er gode tilbud og der er mindre gode tilbud. Det handler også om tilgængelighed, udvalg, stand og udstyr. Markedet for autocampere i f.eks. Tyskland og Sverige er meget større end det danske og derfor er udvalget af autocampere naturligt større - herunder også muligheden for at finde en Autocamper med det helt rigtige udstyr. Det tyske og svenske marked bliver samtidig tildelt langt flere autocampere end det danske, og derfor er tilgængeligheden også højere. Standen på autocamperen kan variere meget - det er ikke anderledes end i Danmark. Skal vi tage en snak om jeres næste autocamper?
Gå til forhandlerens side på DBA

Besøg os

,Fløjbjergvej 52, Hjarup, 6580 VamdrupKort som viser forhandlerens placering

Åbningstider

Åbner 09:00
,
Vis åbningstider
,
  • Mandag
    09:00 - 17:00
  • Tirsdag
    09:00 - 17:00
  • Onsdag
    09:00 - 17:00
  • Torsdag
    09:00 - 17:00
  • Fredag
    09:00 - 17:00
  • Lørdag
    Lukket
  • Søndag
    Lukket

Links

  • ,Se forhandlerens 34 annoncer
  • ,Besøg hjemmeside,

Vi tilbyder

  • ,Forhandler brugt
  • ,Rådgivning
CVR: 36078073·Se på Virk.dk,

Annonceinformation

Annonce-ID

14480253

Opdateret

29. sep. 2025, 12.17

Anmeld annonce

Annoncen kan være mangelfuld. Fuldstændige salgsinformationer og oplysninger iht. oplysningspligten kan fås direkte fra sælger.

Sunlight