Gå til annoncen

Du er her

Båd/Både/Princess
Solgt af Eurobroker

Billedgalleri

(1/8)

Princess 40

Princess

Kalender
Modelår

1999

Båd med pile som peger i begge retninger
Længde

40 fod

Spinnende propel
Motortype

Ikke oplyst

Sæde
Sæder

Ikke oplyst

Pris

1.285.000 kr.

Gå til varen,

forhandlerens infokort

Eurobroker logo

Eurobroker

Se CVR-nr. på Virk.dk,
,8250 Egå,Gå til forhandlerens side på DBA,Se forhandlerens 13 annoncer

Beskrivelse

Princess, Motorbåd, årg. 1999, fod 40, Volvo Penta, diesel, motorårgang: 1999, ferskvandskølet, skrog: glasfiber, SE VIDEO OG FLERE BILLEDER PÅ VORES HJEMMESIDE.

Princess 40 Yacht 1999 – Ualmindeligt velholdt og opgraderet luksusyacht med fantastiske detaljer
Nu har du en sjælden mulighed for at blive ejer af en eksklusiv og kompromisløst vedligeholdt Princess 40 fra 1999. Denne yacht står i en klasse for sig og tilbyder luksusog komfort, som man sjældent ser i både i denne størrelse. Perfekt til både korte ture og længere sejladser i både danske og nordiske farvande.

Fremhævet udstyr:
To store kahytter med komfortable sovepladser

To elektriske toiletter med bad og ferskvandsskyl

Velindrettet køkken med kombiovn, komfur og to køleskabe (ét med fryser)

Teakdæk i flot stand og rummeligt cockpit

Oliefyr – perfekt til nordiske forhold

Vetus elektriske gear (værdi ca. 70.000 DKK)

Bow- og sternthruster med fjernbetjening (Side-Power)

Garmin navigation på både salon og flybridge

Selvstyring og VHF på både flybridge og i salon

Fjernstyret søgelampe, musikanlæg og højtalere

Princess fendere og nyere kaleche

Ca. 1.700 driftstimer – motor og maskinrum fremstår ekstremt velholdt

Redningsflåde ombord (skal serviceres)

Denne Princess 40 er opgraderet i særklasse, og det er tydeligt, at ejer har været kompromisløs i sin vedligeholdelse og opgradering. Maskinrummet er så rent, at det kan betrædes med strømper, og hele båden fremstår som en sjældent velholdt yacht.

Med sine 40 fod er yachten ideel til både nye og erfarne sejlere. Den er nem at håndtere, for langt de fleste sejlere. De kraftige thrustere for og bag – med fjernbetjening – gør havnemanøvrer til en leg

En helt unik Princess 40, som ikke blot en yacht – det er et flydende sommerhus med alt, hvad hjertet begærer. Om du ønsker at sejle i Danmark, Sverige, Norge eller længere sydpå, er denne båd et oplagt valg.

Du får her en yacht, der er klar til at sejle.

Der tages forbehold for tastefejl.

Specifikationer

Stand
Brugt
Mærke
Princess
Modelår
1999
Type
Styrepultbåd/Åben motorbåd
Drivmiddel
Diesel
Motorfabrikant
volvo-penta
Skrogmateriale
Glasfiber
Længde i fod
40 fod
Båden ligger i
Danmark
Eurobroker logo

Eurobroker

Eurobroker International Yachtbroker er en bådmægler med 40 års erfaring i branchen med salg og køb af både. Virksomheden er specialiseret i at formidle handlen af luksusyachts og både i høj kvalitet til kunder over hele verden. Eurobroker International Yachtbroker har et stort netværk af kontakter i branchen og et team af erfarne professionelle, der arbejder sammen for at sikre, at kunderne får den bedste mulige service og rådgivning. Eurobroker International Yachtbroker har et bredt udvalg af både til rådighed, herunder motorbåde og mega-yachts. Virksomheden har også ekspertise i at hjælpe kunder med at sælge deres egen båd, og tilbyder en omfattende markedsføringsstrategi for at nå ud til potentielle købere over hele verden
Gå til forhandlerens side på DBA

Besøg os

,8250 EgåKort som viser forhandlerens placering

Åbningstider

Åbent indtil 17:00 i dag
,
Vis åbningstider
,
  • Mandag
    09:00 - 17:00
  • Tirsdag
    09:00 - 17:00
  • Onsdag
    09:00 - 17:00
  • Torsdag
    09:00 - 17:00
  • Fredag
    09:00 - 17:00
  • Lørdag
    09:00 - 17:00
  • Søndag
    Lukket

Links

  • ,Se forhandlerens 13 annoncer
  • ,
    Besøg hjemmeside
    ,

Vi tilbyder

  • ,Forhandler brugt
  • ,Rådgivning
CVR: 10299047·Se på Virk.dk,

Annonceinformation

Annonce-ID

12593308

Redigeret

1. aug. 2025, 15.48

Anmeld annonce

Annoncen kan være mangelfuld. Fuldstændige salgsinformationer og oplysninger iht. oplysningspligten kan fås direkte fra sælger.

Princess
Styrepultbåd/Åben motorbåd