Billedgalleri
Drago FS 545
Båd Drago 545 fs
2008
18 fod
Udenbords
4
Pris
92.000 kr.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indKontakt
Beskrivelse
Velholdt båd fra 2008 med 70 hk Suzuki motor fra 2007. Service er overholdt på motoren på certificerede værksteder. Fuld påstemplet servicebog medfølger. Motoren har kørt ca 500 timer. Der er installeret Raymarine autopilot. Der er monteret specialbygget søgelænder og stangholder i rustfrit stål. Ligeledes er installeret omskifter til to batterier. Derved kan man f.eks bruge et batteri til startbatteri og et til forbrugsbatteri.
Båden står på en variant 1350 kg. bådtrailer. Denne er ny-serviceret med nye bremser/bremsebakker/bremsekabler. Derudover er der installeret et nyt manuelt spil. Der medfølger Lowrance søkortplotter med kort over Danmark, Sverige og Tyskland, Eagle ekkolod, stationær VHS radio samt en håndholdt radio, diverse fiskegrej - hjul og stænger medfølger. Båd og motor har kun haft én ejer. Det er en dejlig båd med masser af plads, og styrehuset giver god komfort ift sol, vind og regn. Under dæk er der plads til to sovepladser. Båden er brugt til varieret fiskeri i danske og svenske farvande. Båden sælges da den efterhånden bliver brugt for lidt.
Specifikationer
- Stand
- Brugt
- Mærke
- Drago
- Model
- FS 545
- Modelår
- 2008
- Type
- Daycruiser
- Drivmiddel
- Benzin
- Motor inkluderet
- Ja
- Motorstørrelse
- 70.0 hk
- Motorfabrikant
- Suzuki
- Motortype
- Udenbords
- Tophastighed
- 30 knop
- Skrogmateriale
- Glasfiber
- Vægt
- 900 kg
- Længde i fod
- 18 fod
- Dybgang
- 45 cm
- Bredde
- 210 cm
- Siddepladser
- 4
- Sovepladser
- 2
- Farve
- Hvid
- Båden ligger i
- Danmark
Udstyr
Bådtrailer
Autopilot
Søgelænder
GPS og søkortplotter
VHF radio
Redningsveste
Nødraketter
Batteriomskifter + to batterier
Lænsepumpe
Vandudskiller i brændstofsystem
Kraftig projektørlampe i forstavnen
Anker
Fender og tovværk
Diverse fiskegrej, 2 downriggere og stangholdere i rustfrit stål
Annoncen kan være mangelfuld. Fuldstændige salgsinformationer og oplysninger iht. oplysningspligten kan fås direkte fra sælger.