
Jeg har tidligere skrevet om Søholm keramik her på bloggen. Jeg er normalt ikke mærkefikseret, når det kommer til indretning, men alligevel synes jeg altid at falde for keramik og porcelæn af mærket SØHOLM, når jeg er på skattejagt - både fysisk og online.
Især mine kæmpestore keramikfugle, som jeg har fået af manden min, står mit hjerte utrolig nært. Derfor slog mit hjerte også et ekstra slag, da jeg tilfældigvis fandt dem BEGGE TO til salg her på DBA. De er nemlig uhyre sjældne, så dem blev jeg nødt til at dele med jer.
Hvis du ikke er hurtig nok, vil jeg klart anbefale dig at oprette en søgeagent på fx "Søholm fugl", så vil du blive tippet hver gang, der kommer en matchende annonce!
Af: Frk Trillingsgaard Blogger – forfatter - Instagramafhængig – vintagefreak – loppehaj - Mor
Er du mon på Instagram? Måske vil du gerne dele dine projekter med os? Smid hashtag #dba på dit billede og tag gerne @frktrillingsgaard og @dbadk, så vi kan blive inspireret til nye ideer sammen.