Asterix - 1.udgaver, Tegneserie
3: Asterix og vikingerne, 199,-
5: Asterix og briterne, solgt
7: Romernes skræk !, 129,-
9: Asterix og goterne, 2 bittesmå sorte streger på cover, 139,-
10: Asterix og trylledrikken, 109,-
11: Asterix som gladiator, split v/titelryg 0,50 cm, 79,-
12: Gallien rundt, titelryg åben nederst ca 0,5 cm, solgt
19: Profeten,coverslid på 1 side,stempel indercover 69,-
25: Den store grav, 79,-
27: Asterix & Søn,69,-
28: Asterix i Østens fagre riger,cover slidt,titelryg åben nederst ca 2cm, 49,-
Generelt om de pæne 1. udgaver: albummene er næsten halvantikke med næsten 50 år på bagen. Almindelige aldersrelaterede brugsspor kan forekomme.
Asterix 1 udgaver med mange brugsspor:
Asterix 4: Tvekampen, laset omslag, stempel titelblad & indercover, mærkat på cover, lille stump mangler af titelblad nederst th, 69,-
Asterix 5: Asterix og briterne, navn på indercover, titelryg åben flere steder, ca. 2,3 cm af cover v/ titelryg mangler, 49,-
Asterix 8: Asterix... olympisk mester, titelryg åben nederst ca 2,5 cm, enkelte folder på cover, 49,-
DE MEST STILLEDE SPØRGSMÅL:
Er du villig til at sende varen, ja.
Er varen stadig til salg, ja.
Kan jeg afhente, ja.
Svarer du på sms, nej.
Er porto inkluderet, nej.
- Titel
- Asterix - 1.udgaver
- Type
- Tegneserie